Категории

Најдоброто од Мет Гала 2019 – Ексцентричност, иронија, хумор, пародија и претерување

Вчеравечер, традиционално се одржа престижниот настан Мет Гала каде што се собраа некои од најпознатите имиња и оставија моден печат на црвениот тепих со своите модни избори и ексцентричност.

Според годинешната тема на настанот и изложбата, аутфитите треба да изразуваат ексцентричност, иронија, хумор, пародија и претерување, а славните успешно си ја завршиле задачата.

Лејди Гага

Били Портер

Кети Пери

Џаред Лето

Емили Ратајковски

Зендаја

Карди Би

Кендал и Кајли

Семејството Кардашијан

Ким и Кание Вест

Пријанка Чопра и Ник Џонас

Наоми Кемпбел

Џиџи Хадид и Мајкл Корс

Роузи Хантингтон Вајтли

Селин Дион