Категории

Најголемата крофна во светот е готова и тежи неверојатни 102 килограми!

Се сруши уште еден Гинисов рекорд и тоа во полето на гастрономијата.

Готвачот Ник ди Џовани и Лин Дејвис создадоа ново чудо, огромна крофна за којашто ја освоија титулата за „Најголемата крофна во светот“.

Розовата џиновска крофна тежи 102 килограми и е еднаква на околу 1500 нормални крофни.

Прегледи:
97
Објавено на:
25.09.2023