Категории

Најлудиот кафе-бар досега: Како да се наоѓате во стрип

Ако сакате интересни простори, Кафе “BW”, во Москва и Санкт Петербург во Русија, е место кое вреди да се посети. Тоа е 2Д кафе, а внатре сте заробени помеѓу реалниот свет и цртаните филмови.

Кафулето е создадено за fansубители на анимација и стрип или за оние кои бараат авантура во чудниот свет на 2Д илузии. Секој детал од кафулето е добро дизајниран. Изгледа дека е нацртано. Преминувањето кон 2Д димензија не само што збунува, туку е и возбудливо за различните посетители. Кафулето стана едно од најмодерните места и најпопуларните места за фотографирање во Русија. Преовладуваат црно-белите sидови, завесите, подот и мебелот. Дел од естетиката се применува дури и на чаши и чинии.

Кафулето нуди свежо мелено печено кафе кое може да се комбинира со вкусно мени полно со разни кроасани, мафини и колачи.
„Одлуката да се отвори кафуле во интересен формат дојде есента 2019 година. Сакавме да создадеме место што ќе биде интересно главно поради неговиот ентериер, се разбира, со добро кафе. Реновирањето траеше нешто повеќе од еден месец, а беа искористени околу 100 кг боја. Оттогаш, нашите клиенти се воодушевени! Луѓето доаѓаат кај нас за необични слики. Нашите вработени се исто така воодушевени од нивната работа, а некои чекаа со месеци да се отворат слободни работни места“ – откри Солбон, сопственикот на кафулето.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ЧБКафе (@cafe_bw)

Прегледи:
70
Објавено на:
18.06.2021