Категории

Најновиот сингл ,,Want You Back” на диџеј ГАЛОСКИ влезе во најголемите денс хитови на ГЛОБАЛНАТА ДЕНС ЛИСТА

Нашиот најпознат диџеј ГАЛОСКИ полека го освојува светот. Тој се најде помеѓу 40-те најпопуларни денс хитови во светот на топ денс глобалната табела, на која се вртат најпознати имиња како TIESTO, SAINT JHN, KYGO, ROBIN SCHULZ, SIGALA, LOST FREQUENCIES, AFROJACK и уште многу.

За овој постигнат успех тој напиша на социјалните медиуми:

,,Мојот сингл ‘Want You Back’ влезе во најголемите денс хитови на ГЛОБАЛНАТА ДЕНС ТАБЕЛА.”

 

Глобалната денс табела е најбрзиот неделен преглед на најголемите хитови на танцот во светот. Врз основа на преземања (Beatport, iTunes), преноси (Spotify, YouTube), Shazam, податоци за емитување од Radiomonitor и репродукции од водечки deejays.

Независно се составува секоја недела од Chartcom Research.

Домаќин е холандскиот пионер во музиката за танцување, Весел ван Дипен. Се емитува од растечката листа на радио станици.

Од пред неполн месец, откако нашиот најпознат диџеј го објави својот најнов хит, тој му донесе многу успеси и континуирано го освојува светот.

Слушнете го уште еднаш хитот ,,WANT YOU BACK”.