Категории

Најпопуларни модели на ташни кои ќе се носат во 2022 година! (ФОТО)

За моделите на торбите за 2022 година, целиот фокус е ставен на материјалот, а бојата и дезенот се во втор план.

За разлика од накитот или обувките, кога станува збор за ташните, трендовите се минливи. Големите „перница“ ташни ја дефинираа 2019 година, 2020-тата беше во знакот на логоманијата, а минатата година се беше сведено на минимализам. А што ни носи оваа, 2022 година, ви откриваме во продолжение.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SM.knit (@sm.knit)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SM.knit (@sm.knit)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jovana Schüttler (@jovana.style)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lilico (@_lilimew)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MURMALI (@murmali_official)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by L U X T R A (@luxtralondon)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lysiane-Marie (@linesmanner)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elina Kaukosalo (@elinasvintagestyle)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Laura (@gucci.bondi.laura)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by cird (@cird_official)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by purplepearl (@purplepearl.my)

Прегледи:
309
Објавено на:
25.01.2022