Категории

Најпопуларниот модел на панталони оваа сезона

Ова е еден од најпопуларните модели на фармерки за оваа сезона.

Фармерките се нашата омилена облека. Тие се тесни, со искинати колена или висок струк, секогаш има простор за нив во нашата гардероба. Сепак, оваа сезона модерните девојки едногласно го избраа својот омилен модел за фармерки. Моделот е познат како „slouchy jeans“.

 

Нивното име означува мек крој што нема структура, кој не е цврст и тесен, туку се спушта целосно опуштено низ телото. Фармерките се со висок струк и широки на колковите, завршуваат со права ногавици. Тие се многу удобни за носење и бидејќи не ја следат линијата на телото, туку едноставно лежерно паѓаат низ телото, тие се пријатни за сите дами, особено во комбинација со вистинските модни додатоци.

 

Овие панталони се едни од најпопуларните модели во сезоната и досега во овие панталони видовме многу познати дами и ѕвезди. Откријте како да ги комбинирате во галеријата со слики.

Прегледи:
23
Објавено на:
09.12.2019