Најпознатата makeup артистка на youtube ја шминка Ким Кардашијан

Дези Перкинс – најпознатата makeup артистка и beauty гуру на youtube која зад себе има милионска армија на следбеници сними видео туторијал со Ким Кардашијан како ја креира нејзината шминка со помош на нејзината најнова makeup колекција.

Погледнете го конечниот изглед кој е еден од најголемите трендови моментално..
Коментари

[fbcomments]