Категории

„Најпривлечната девојка на светот“ од Нигерија го остава светот во страв со својата природна убавина (ФОТО)

Нема аргумент дека постојат различни типови на стандарди за убавина во различни видови области низ целиот свет. Секој регион на светот има свој сет на уникатни перцепции во врска со предметот „Убавина“. Некои луѓе се восхитуваат на руса коса и сини очи плус бледа кожа, додека други се заинтересирани за црни кадрици, кафени очи заедно со темна кожа.

Без оглед на броењето на стандардите за убавина во целиот свет, оваа девојка од Нигерија ги маѓепса сите со својот извонреден изглед.

Тоа е Џер Ијалана, девојката од Нигерија која е именувана како  „Најубавата девојка на светот“. Џер беше популарна уште од пред неколку години кога некои слики од неа и нејзините две сестри станаа вирални на социјалните мрежи. Повеќето од луѓето што ги виделе овие слики биле зачудени од вистинската природна убавина на овие девојки од Нигерија.

 

View this post on Instagram

 

Sisters😘😘😘😍😍😍 Captured by @m12photography #models #childmodel #childportrait #melanin #blackbeauty #girls #photography #

A post shared by THEJ3SISTERS (@the_j3_sisters) on

Џер е најмладата меѓу трите и таа се појави на повеќе од десетици насловни страни на магазини со епитетот што ја подигна како „најубавата девојка на светот“. Корисниците на социјалните медиуми во неколку платформи беа зачудени од соло сликите на ова магично девојче, кои беа објавени во 2018 година.

Целото семејство на овие девојки беше ставено под центарот на вниманието, бидејќи сликите на девојчињата станаа вирални за мал период. Оттогаш, природната убавина на трите девојчиња во исто семејство стана главна тема меѓу медиумите. Трите сестри станаа познати во само еден момент. И, исто така, нивните фотографии ги направија Инстаграм инфлуенсери.

Инстаграм профилот наречен THEJ3SISTERS беше посветен на овие 3 шармантни нигериски убавици. Овој инстаграм профил стана вреден начин за нив да ги споделат сите свои моменти и пресвртници во животот. Покрај тоа, трите девојки активно учествуваат во подигнување на свеста кај луѓето за време на оваа тешка пандемиска ситуација преку нивната платформа за социјални медиуми.

„Да бидеме безбедни и да се надеваме на неверојатна година пред нас!“ – стои во описот на сликата.