Категории

Најубави моменти во спортот: Цел стадион во Сплит ја пееше „Цесарица“ во еден глас пред натпреварот со Русија

Вицешампионот на светот ја совлада Русија со 1:0 и се пласираше на Светско првенство во Катар.

 

Фудбалската репрезентација на Хрватска на стадионот во Сплит, „Пољуд“ ја совлада Русија и се пласираше на Светско првенство во фудбал.

Трибините на сплитскиот стадион беа преполни, а ни дождот не ја расипа атмосферата, а пред мечот публиката во еден глас ја пееше „Цесарица“, песната на сплитскиот кантавтор Оливер Драгоевиќ.

Погледнете како изгледаше тоа:

Прегледи:
718
Објавено на:
16.11.2021