Категории

Најубавите MAKEUP изгледи од црвениот тепих на доделувањето на Оскарите 2020

Неутралните очи и нагласените усни доминираа кај познатите дами

Холивудските актерки и оваа година се одлучија за природни makeup изгледи на црвениот тепих за доделувањето на Оскарите. Во главно акцентот падна на усните додека останатиот дел од шминката беше прилично неутрална. Марго Роби, Луси Боинтон и Лили Алдриџ ги нагласија усните со црвен кармин додека кај шминката на очите преовладуваа земјените тонови.

Во продолжение ви ги донесуваме најубавите изгледи од овогодинешното доделување.