Категории

Најубавите соби и вили од Европа во кои треба да престојувате

Airbnb e сервис кој ги прескокнува класичните туристички агенции и на се поголем број заинтересирани им нуди можност да најдат поевтино сместување, соба или стан, но исто така, нуди можност и на корисниците да заработат преку изнајмување на својот стан или соба.

Ги издвојуваме најубавите соби и вили од Европа во кои треба да престојувате.

Франција – Vila Amani

Вила со 3 спални соби, блиску до плажа, може да собере максимум 8 лица, а на располагање имате двор со базен и надворешна кујна, како и огромна градина со зеленило.

Италија – станче со поглед кон езеро

Станчето располага со 2 спални соби и поглед кон воден хоризонт, а во понудата влегува користење на базен, тениско игралиште и куглана.

Шпанија – стан во центарот на Барселона

Станот се наоѓа во самиот центар на Барселона. Располага со 3 спални соби и е олицетворение на модерниот живот.

Исланд – летна куќичка

Оваа летна куќичка е лоцирана на 10-тина минути од топли извори, од кои можете да пиете зладена изворска вода.

Холандија – коцка куќа

Изградена во 1980-тите, коцкестите куќички се атракција во Ротердам. Лоцирани во самиот центар на градот нудат панорама од 360 степени.

Австрија – апартман во Виена