Категории

Напиток кој ослободува од токсините: Кога црниот дроб е полн со токсини го поттикнува дебелеењето

Со овој брз и едноставен домашен рецепт, ослободете се од токсините во црниот дроб кој го поттикнуваат дебелеењето

Чистиот црн дроб е најважниот фактор кој го одредува можното губење на тежината и процесите кои го запираат добивањето на резултати.
Доколку сакате да изгубите тежина, ве советуваме да го пробате овој рецепт и потполно да се ослободите од токсините во црниот дроб.
Конзумирајте го овој пијалок 3 дена и ќе резултатите ќе пристигнат побрзо отколку што очекувате.

Во текот на деновите додека го конзумирате овој напиток, избегнувајте тешки оброци. Јадете свежа и здрава храна со цел да ја забрзате и олесните детоксикацијата.

Потребно ви е:
-3 лимони
-1 шолја исечкан магдонос
-5 дршки целер
-6 шолји вода

Подготовка:
Сокот од лимон, магдоносот, и целерот измелете ги во блендер а потоа додадете вода и добро промешајте. Конзумирајте 2 часи, 3 пати во ден на празен стомак. Повторете ја постапката во наредните 2 дена. Потоа направете пауза од 7-10 денови и повторно почнете го третманот.

Прегледи:
239
Објавено на:
08.12.2019