Категории

Напиток наместо појадок: Идеален за симнување на вишок килограми а промените се неверојатни

Напиток за слабеење и појачување на имунитетот – се пие наутро на празен стомак

Строгите и нездрави диети можат да доведат до привремени резултати, но килограмите брзо се враќаат и оставаат трајни последици по здравјето на организмот.
Нутриционистите истакнуваат дека е најпаметен избор постепено да се менуваат навиките во исхраната и да се започне здрав и делотворен процес на слабеење.

Зеленото смути е напиток составен од зелено овошје и зеленчук. Во главно тој е комбинација од зелено лисните зеленчуци и вкусното зелено овошје. Се препорачува да се пие на празен стомак како појадок. Тоа е одличен извор на витамини, минерали и хранливи состојки и делува врз фигурата.

Комбинирајте зелено овошје и зеленчук по желба, можете секојден да додавате различни комбинации, за уште подобар вкус можете да додадете и лимонов сок и рендан ѓумбир.