Категории

Напиток од 3 состојки кој ги прочистува виталните органи

Детоксикацијата на вашето тело не запира во вашиот црниот дроб, исто така, треба да се фокусирате и на ткивата во кои се акумулираат тешки метали и киселини.

Бидејќи бубрезите ја филтрираат крвта, не е ни чудно што тие понекогаш откажуваат или не функционираат правилно, особено ако водите нередовен живот со неправилна исхрана.

 Други органи кои страдаат од таложење на штетни материи се срцето, зглобовите и белите дробови.

 За да го исчистите вашето тело и да започнете нов почеток, обидете се со овој напиток од три состојки кој се приготвува за три минути.

 Тропикал-целер – прочистувач на бубрезите 

 Ќе направите брза детоксикација со овој вкусен напиток. Содржи голема количина на влакна, а истовремено ќе му помогне и на црниот дроб да се растерети и да се ослободи од вишокот отпад.

 Потребни состојки:

3 големи целер стебленца

3 китки магдонос

2 парчиња ананас

 Постапка:

 Исчистете го ананасот и исечкајте го на парчиња.

Целерот и магдоносот добро измијте ги, па и нив исечкајте ги.

Изблендајте ги состојките со малку вода и лимонов сок.

Додадете уште вода ако напитокот ви е премногу густ.

 Употреба:

1 2

Прегледи:
108
Објавено на:
21.03.2016