Направете чај за „челични“ нерви! (РЕЦЕПТ)

Стресот е неизоставен дел од нашето секојдневие. Многу луѓе решението го бараат посегнувајќи по таблети. Но, наместо со хемија, пробајте на природен начин да го направите посилен вашиот нервен систем.

Тоа ќе го постигнете благодарение на една билка која е широко распространета во нашата земја- невенот. Чајот од невен се приготвува лесно,а тој ќе влијае позитивно на вашиот нервен систем. Потребна ви е една лажица иситнет невенов цвет која ќе ја прелиете со 1.5 чаша топла вода. По 40 минути процедете. Пијте по половина чаша од чајот три пати на ден. Третманот трае 3 недели.
Коментари

коментари