Категории

Направете го овој напиток наутро и бидете полни со енергија цел ден

За да бидете полни со енергија за секојдневните обврски, направете го овој напиток и ќе се воодушевите.

Состојки:

  • 1 банана, излупена и исецкана на кругови
  • 1 јаболко, излупено и исецкано на парчиња
  • 1/2 сок од портокал
  • 1/4 шолја млеко

Подготовка:

  • Сите состојки ставете ги во блендер и матете ги додека не добиете хомогена смеса
  • Ставете го направеното смути во чаша, а по желба додадете и малку цимет
Прегледи:
255
Објавено на:
16.03.2018