Направете сами: Генијален трик да го отргнете непријатниот мирис од тексас јакните

Апсолутно вреди овој трик!

Тексас јакната е вечен класик и дефинитивно нема да излезе од мода уште долго. Ова едноставно парче облека лесно се комбинира со минималистички фустан или со обична маица кога ноќите ќе станат поладни од обично. Но како и секое парче облека, перењето и сушењето може да остави последици – посебно за совршеното обоен и дотеран тексас материјал. Затоа, ви откриваме многу подобар начин за чистење и отргање на мирисите од тексас јакната.

Што ви е потребно: ПВЦ кеса и замрзнувач

 Постапка: Ставете ја јакната во кеса, потоа, ставете ја во замрзнувач и оставете ја преку ноќта. Ладната температура ги убива бактериите кои предизвикуваат неубава миризба кои се размножуваат на топла и влажна температура. Освен тоа, јакната ќе ја зачувате уште долго.
Коментари

[fbcomments]