Категории

Наскоро ќе можеме да мирисаме во нотите на Аријана Гранде

Наскоро на пазарот ќе пристигнат нови козметички производи под името „Thank U, Next! “ Под нив стои потписот на Аријана Гранде, која ќе претстави свои парфеми и производи за тело, а името ќе го добијат според последниот нејзин албум кој е објавен во февруари. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ari by Ariana Grande 💜 (@aribyarianagrandefragrances) on

Нејзината компанија „GrandAri“ на 2 април поднела барање за заштитен знак „Thank U, Next“. Линијата козметички производи ќе се состои од парфеми, лосиони за тело, гелови за туширање, пилинзи за тело.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ariana Grande (@arianagrande) on

Аријана Гранде веќе продава козметички производи, вклучувајќи 6 парфеми со имиња како што се „Cloud“, „Sweet Like Candy“ и „Moonlight“.
А, на својата интернет страница продава и капи, чорапи и чаши, како и производи кои се инспирирани од нејзиниот албум „Sweetener“ од 2018 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ari by Ariana Grande 💜 (@aribyarianagrandefragrances) on