Категории

Натали имала 140 кила и докторите и велеле дека ќе умре – А таа ги изненади сите

Откако докторите и рекле дека ќе умре поради својата килажа, Натали одлучила да започне ригорозна диета и да практикува вежби. Денес таа е вистинска убавица.

Се се променило кога докторите и рекле дека постои голема шанса да развие низа болести кои можат да и го загрозат животот. Натали преку ноќ одлучил да започне со строга диета и вежби. За 18 месеци успеала да изгуби повеќе од 20 килограми – исхраната ја базирала на пилешко и зеленчук, а во теретана одела два пати неделно.

Меѓутоа, таа го повредила коленото поради својата тежина и била спречена во својата мисија да ја доведе своајта фигура во ред. Докторите и рекле дека постојат две можности – да го оперира коленото и да разгледа опција на слабеење со цел да го ублажи притисокот кој нејзината тежина го врши врз коленото.

Во септември 2019 Натали подлегнала на смалување на желудникот за 80 одсто што нејзиниот дневен внес на калории од 3000 се намалил на 1200.

Од тогаш успеала да ослаби додатни 45 килограми, а денес таа бројка на вагата изнесува 75 и Натали изгледа сосема поинаку. Можете да се уверите и сами на фотографиите.

Прегледи:
129
Објавено на:
27.11.2020