Категории

Научниците одлучија : Оваа жена има најсовршено тело

timthumb (1)

Истражувачите од Универзитетот во Тексас ја избраа британската манекенка и актерка Кели Брук како сопственичка на најсексипилното тело во светот.

Триесетгодишната Кели опишана е како жена со совршена фигура. Висока е 168 сантиметри, а нејзините димензии се 99-63-91. Дополнителен плус кај Кели е што досега немала ниту една пластична операција.

По се изгледа дека облините се повторно на цена. Оваа жена е природна и според нашето мислее е совршена. Нејзиното тело е здраво, а на лицето секогаш има насмевка, рекоа научниците. Сепак, многумина не се согласија со научната проценка.

Прегледи:
159
Категории:
Убавина и мода
Објавено на:
18.06.2016