Категории

Не губете време и нерви – Ова се јасни знаци дека тој не е заинтересиран за вас

Доколку во иднина наидете на следните ситуации, не губете време или нерви.

Тој е премногу зафатен за да те види
Се запознавте преку Интернет, а потоа се видовте лице в лице – состанокот помина навистина добро. Може да се каже дека и двајцата си поминавте добро. По тој прв состанок, тој ви испрати неколку пораки и можеби дури и ви се јави. После тоа, тој имаше толку многу работа и не се видовте потоа. Добро е, си велите – па, праќањето пораки е многу забавно. Тој ви испраќа слатка порака наутро и навечер, а понекогаш и во текот на денот. Како што минуваат деновите, се чувствувате како да го запознавате.

Си кажуваш колку е навистина очигледно дека му се допаѓаш. Зошто воопшто би одвоил време да ти се јави ако не му се допаѓаш? И, тоа е моментот кога започнува вашето фантазирање. Врз основа на виртуелни разговори, почнувате да го толкувате контактот од негова страна како силен доказ дека навистина му се допаѓате. Може да се чувствувате „заљубено“ и да размислувате за него во текот на денот. Поминувате време сонувајќи за тоа што носи иднината.

Реалност: Ако мажот е искрено заинтересиран за вас, ќе најде време да ве види. Можеби ви е тешко да го прифатите, но има мажи кои сакаат само да им испраќаат пораки на жените, а тој „вашиот“ веројатно разговара со уште неколку. Но, најважно од сè: целата оваа приказна е губење на вашето драгоцено време.

Тој вели дека не сака врска
Веќе за време на средбата изјави дека не сака врска или нешто посериозно. Тој продолжува да зборува и вади шеги од ракавот гледајќи ве во очи, а вие не можете да престанете да се смеете. И сакаш да се смееш и да го имаш неговото внимание, па некако забораваш дека рекол дека не го сака истото како тебе – врска.

Реалност: Сакате да верувате: „Тоа навистина не важи за мене“. И започнува фантазијата. Не го земате неговиот збор за тоа, а ова е навистина пример кога треба да го направите тоа. Веќе ви кажа дека е за повремени состаноци, а не за врска. Колку и да покажува интерес, не ја сака одговорноста која доаѓа со долготрајната врска. Само си го трошиш времето на тој човек.

Тој ви обрнува внимание само во присуство на други луѓе
Кога сте во друштво, постои еден маж кој секогаш ви обрнува внимание. Но, само кога сте во друштво. Во меѓувреме од него нема ни трага ни глас. Можеби ти пратил порака на Фејсбук или ти лајкнал слика. Сепак, тој не ве замоли да излезете и тоа ве збунува.

Жените често бараат изговори за овој тип на мажи. Веројатно си кажувате колку е срамежлив или дека едноставно нема време. Овие оправдувања ве задоволуваат некое време, а потоа почнувате да фантазирате и да се прашувате кога ќе ве поканат да излеземе. Мора да му се допаѓате, бидејќи секогаш кога ќе го видите со пријателите, тој практично трча околу вас.

Реалност: Ќе повториме уште еднаш – кога мажот дефинитивно ќе биде заинтересиран, ќе ве извести. Ќе те покани да излезете на состанок. Тој сака да те види. Дури и мажот кој е срамежлив знае што да прави ако сака да те види. Човекот за кој сте навистина заинтересирани ќе сака да ве види насамо, па ако тоа не го направил долго време, тогаш навистина не е заинтересиран.

Прегледи:
319
Објавено на:
18.04.2022