Не сум срамежлива, само не ми се допаѓаш: Колекција на фустани со одлични пораки!

Крајот на Неделата на мода во Париз полека се приближува. Славните модни куќи ги претставија своите колекции за пролет/лето 2019.

Сепак, кога станува збор за оригиналноста, дефинитивно се истакна брендот Viktor&Rolf, инаку познати по аваргандната облека.

Холандските дизајнети Виктор Хорстинг и Ролф Снорен претставиле фустани со феноменални пораки кои ќе ги насмеат дамите, а и испраќаат моќни пораки.
Коментари

[fbcomments]