Категории

Некогаш и сега: Како изгледаа актерите од „Вовед во анатомија“ во првата сезона, а како изгледаат сега?

Во последните 13 години, се создадоа 15 сезони од „Вовед во анатомија“, но не во истиот актерски состав како на почетокот. 

Од почетниот состав на актерите во оваа серија, сега се останати само два лика, а низ сезоните бевме сведоци на смрт, трагични случки, возбуда, интриги…

Погледнете како се менуваше актерската екипа низ годините.

Џастин Чејмберс во улогата на Алекс Карев

 

ТР Најт во улогата на Џорџ О’ Мали

 

Чандра Вилсон како Миранда Бејли

 

Џејмс Пикенс Џуниор како Ричард Вебер

 

Ајзаја Вашингтон како Престон Бурк

 

Кевин МекКид во улогата на Овен Хант

 

Ким Рејвер во улогата на Теди Алтман

 

Сара Дру како Ејприл Кепнер

 

Џеси Вилијамс во улогата на Џексон Ејвери

 

Џејсон Винстон Џорџ во улогата на Бен Ворен

 

Џакомо Џаноти во улогата на Ендру Делука

 

Елен Помпео во улогата на Мередит Греј

 

Сара Рамирез како Кели Торес

 

Кетрин Хигл во улогата на Изи Стивенс

 

Патрик Демпси во улогата на Дерек Шепард

 

Џефри Дин Морган во улогата на Дени Дукет

 

Брук Смит како Ерика Хан

 

Камила Лудингтон во улогата на Џо Вилсон

 

Сандра О, во улогата на Кристина Јанг

 

Кејт Волш во улогата на Едисон Монтгомери

 

Ерик Дејн во улогата на Марк Слоун

 

Кејт Бартон во улогата на Елис Греј

 

Лорета Дивајн во улогата на Адел Вебер