Категории

Неколку совети од девојките од мегапопуларната серија „Сексот и градот“

Најверојатно не постои девојка која не се пронашла во еден од ликовите на Кери, Саманта, Миранда или Шарлот. Толку различни карактери, а толку силна врска формираат овие четири девојки кои преку животот осознаваат за многу работи од кои извлекуваат поучни лекции.

Ова е само дел од најпознатите и најдобрите совети на овие четири девојки. Којзнае, можеби навистина ќе ви го направат денот подобар.

Image result for sex and the city series

Работите никогаш не одат според планот. Животот е многу непредвидлив.

Image result for sex and the city series

Немојте да бидете полни со предрасуди, само ви ја заморуваат главата.

Image result for sex and the city series

Не дозволувајте му на општеството да влијае на вашите одлуки.

Image result for sex and the city series

Вие сте убави и паметни и запамтете го тоа.

Related image

Засекогаш останете она што сте, се до последниот здив.

Image result for sex and the city series

Имате право да не бидете расположени и денот да не биде ваш.

Image result for sex and the city series

Прегледи:
39
Објавено на:
29.03.2017