Неколку совети за подобрување на перформансите за претстојниот маратон

Дали се подготвувате за еден од најголемите спортски настани, Wizz Air Skopski Maraton? Kако партнери на Скопски маратон, Polleo Sport експертите препорачуваат неколку суплементи кои ќе ви помогнат да ги подобрите вашите перформанси и резултати.

Amino Energy – Формула наменета за подобрување на перформансите, енергија, сила и издржливост во текот на целиот ден. Amino Energy се состои од бленд од 5гр микронизирани амино киселини кои нудат мускулна енергија, васкуларност, обнова и регенерација на мускулатурата. Исто така формулата е збогатена со природен извор на кофеин (100 мг од зелен чај). Само 30 калории, без масти и шеќери.

Gold Standard BCAA Train + Sustain 266 g – BCAA се аминокиселини кои се есенцијални и на телото секојдневно му се потребни. BCAA аминокиселините го скокаат црниот дроб и ектремно брзо се апсорбираат во мускулите и на тој начин доставуваат енергија и сила во мускулите. Формулата е дополнително збогатена со Витамин Ц и магнезиум за подршка на имунитетот и спречување на умор како и со Rhodiola rosea, и Wellmune® мешавина на електролити што го прави овој продукт одличен за спортови за издржливост.

Carni X Ampula, 2000 mg – Л-Карнитин со силна концентрација збогатен со витамин Ц за поголем ефект и делување. Л-Карнитинот е транспортер на масти односно за време на активности топи масти во количини кои телото само по себе неможе да ги истроши. На тој начин ослободува и двојно повеќе енергија бидејки мастите калориски се двојно посилни од јаглехидратите.

Proseries Energy Gel 40г – Нова генерација на енергетски гелови. Energy Gel-от на Prosseries е суплемент кој инстантно обновува енергија. Бидејки е во изотонична форма нема потреба дополнително да се раствора. Пакувањето е компактно и лесно за користење, идеално за обновување на енергија секогаш кога имате потреба за време на трката.

Vitargo + Electrolytе 75 гр, 2000 гр – Една од најквалитетните јаглехидратни формули на пазарот збогатена со натриум, калиум, калциум и магнезиум. Vitargo е уникатна патентирана формула на јаглехидрати кои се наменети за спортови на издржливост и висок интензитет. Молекулата Vitargo е јаглехидрат најсличен на крвниот гликоген што значи дека во телото се апсорбира инстантно и покрај тоа што е сложен јаглехидрат. Со тоа иствремено нуди и брза обнова и долготрајност на енергијата во организмот и е погоден за користење во сите ситуации. Поради големата брзина и успешност на апсорбција се комбинира со останати суплементи со цел да им помогне тие да делуваат побрзо и посилно.

XT3 Mineral 400гр – Изотонична формула надополнета со витамини и минерали. Содржи брзо и споро отпуштачки јаглехидрати што значи дека нуди постојано високо ниво на енергија. Дополнително е богата со Б-комплекс, Витамин Ц, Витамин Е и електолити кои помагаат во создавањето на енергија, штитење на мускулатурата и одржување на висок перформанс за време на целата трка.

АКЦИСКИ ПОНУДИ во сите продавници на Polleo Sport, како и online на www.polleosport.mk.

Се гледаме во сабота на 04.05.2019!
Коментари

[fbcomments]