Некст Тајм со извонредна преработка на песната „Нешто ќе те питам бабо“. Погледнете го видео записот за оваа песна!

Драмски театар вчеравечер беше претесен за сите пријатели, колеги и обожаватели на „Некст тајм“ на промоцијата на нивниот трет проект со преработка на стари македонски песни. Братското дуо „Некст тајм“, после „Слушам кај шумат шумите“, повторно ги стопија срцата на Македонците. Тие направија преработка на песната „Нешто ќе те питам бабо“.

Погледнете го видео спотот:
Коментари

[fbcomments]