Категории

Нема да погодите – 3 нешта кои на мажите им се најважни во кревет

Откријте што го привлекува посилниот пол кога станува збор за акција под прекривките.

Иако жените многу често мислат дека машките фантазии се главно изопачени, повеќето од нив всушност сакаат да ги исполните овие три едноставни работи во сексот. Затоа, не осудувајте ги, туку откријте кој е посилниот пол на првите три места кога станува збор за акција под прекривките.

1. Секс со вклучено светло
Можеби на почетокот изгледа страшно, бидејќи темнината е одличен сојузник за да се сокријат недостатоците, но мажите рекоа дека ќе бидат исклучително среќни ако не ги исклучите сите светла! Опуштете се, тие не гледаат мали несовршености на телото, целулит или малку вишок на стомакот. Тие гледаат прекрасно женско тело со сите свои маани и доблести и уживаат токму во тоа. И не само што сакаат убаво да го видат женското тело, туку и очите, изразот на лицето за време на сексот. Направете исклучок, оставете го светлото вклучено и уживајте во љубовта без да размислувате за вашите маани.

2. Покажете дека уживате – или не уживате во тоа
Жените се склони кон мали лаги за да не ги повредуваат своите партнери. Сепак, мажите признаа дека не сакаат такви повратни информации! Ако нешто не ви се допаѓа, тие сакаат да знаат како да го поправат, да ја подобрат својата техника. Ако не ви се допаѓа нешто што тој го направил за време на сексот, кажете му отворено.

Бидете искрени, покажете му како и што да прави. Не само што ќе го цени тоа, туку и ќе биде задоволен од фактот дека напорно работите на вашата врска и сигурно повеќе ќе уживате во неа.

3. Оргазмот не е најважната работа за нив
Признајте и толку многу пати сте размислувале дека најважно за мажот е да достигне кулминација за време на сексот! Сепак, мажите велат дека за нив се поважни 2 работи: уживање во женското тело, облини, убавина и давање задоволство на својата дама! Третото место го зазеде предиграта, а потоа следеше оргазмот.

Прегледи:
182
Објавено на:
22.01.2021