Категории

Нема да верувате што работел Бариш Ардуч пред да стане актер!

Бариш Ардуч, турскиот актер кој со својот талент, убавина и харизма ги освои дамите со улогата на дизајнерот Омер, пред да стане актер имал работа која е далеку од пред камерите.

Имено, во периодот од 2005 до 2013 година, Бариш печалел за живот како лично обезбедување, токму поради неговата физичка подготвеност на која работи преку активност во разни спортови.

Денес, се уште е спортски активен, но минатото го остави зад себе по завршувањето на курсот за глума. Годинава се очекува и неговото режисерско деби, а премиерата на филмот се очекува за месец септември.

Извор : Вистина.мк

Прегледи:
209
Објавено на:
04.05.2017