Немате идеја за пролетен маникир? Ова се најголемите трендови за оваа сезона! (ФОТО)

Конечно ја дочекавме пролетта, а со неа и промените во стилот на облекување и трендовите за убавина. Поголемиот дел од жените водат сметка за своите нокти бидејќи знаат дека тие се најдобар показател на стилот и личниот вкус.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝗦𝘁𝘂𝗱𝗶𝗼 𝗟𝗮 𝗦𝗲𝗻𝘀𝗮 (@lasensa.studio) on


Маникирот е важен дел од животот на секоја жена, а воедно инспирација за безброј идеи и можности за креативен и софистициран изглед на ноктите. Пролетта е сезона на цвеќето, птиците и веселите бои кои не будат од „зимскиот сон“ на темни бои и тишина. Токму поради тоа, ноктите овој период треба да изгледаат весело, светло, со различни цветни апликации и други облици.

 

Доколку барате квалитет, креативност и совршена изработка на нокти, со сигурност ќе сакате да го посетите Студиото за убавина „La Sensa“, докажан квалитет со голем избор на гелови од најквалитетните брендови OPI, Professional и Magnetik.

Во „La Sensa“ вашата идеја најлесно ќе се оствари и ќе ги добиете ноктите кои што ги посакувате. Доколку пак, немате идеја за пролетните нокти, тимот на „La Sensa“ ќе ви помогне при изборот сѐ со цел да си заминете среќни и задоволни. Ова се некои од најбараните трендови за оваа пролет:

1. Маникир во неон боја

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝗦𝘁𝘂𝗱𝗶𝗼 𝗟𝗮 𝗦𝗲𝗻𝘀𝗮 (@lasensa.studio) on


Пролетта е совршен период да се збогуваме со темните тонови. Затоа, неон боите оваа сезона владеат во модниот свет, а истото важи и за ноктите. Без разлика на вашата возраст и стил, тие совршено се вклопуваат во секоја модна комбинација. Одлучете се за смел избор и вљубете се во силните нијанси.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝗦𝘁𝘂𝗱𝗶𝗼 𝗟𝗮 𝗦𝗲𝗻𝘀𝗮 (@lasensa.studio) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝗦𝘁𝘂𝗱𝗶𝗼 𝗟𝗮 𝗦𝗲𝗻𝘀𝗮 (@lasensa.studio) on

2. Маникир со цветен дезен

Пролетта е прва асоцијација на цвеќето, а тоа совршено прилега и на вашите нокти. Доколку сакате разиграност и елеганција на вашите нокти, цветниот дезен е вистинскиот избор. Цветовите може да се распределени рамномерно на сите ваши нокти, или пак само на некој од нив – вие одлучувате за тоа, а тимот на „La Sensa“ е тука да ги реализира вашите замисли.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝗦𝘁𝘂𝗱𝗶𝗼 𝗟𝗮 𝗦𝗲𝗻𝘀𝗮 (@lasensa.studio) on

3. Класичен црвен маникир

Доколку не сте личност која сака да експериментира при изборот и негувате класичен изглед, тогаш црвениот маникир е вистинскиот избор за вас. Некои работи никогаш не излегуваат од мода, а црвените нокти се едни од нив. Оваа силна боја дава елеганција и одговара за секоја пригода и издание. Ако преферирате сигурен избор, со црвениот маникир никогаш нема да погрешите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝗦𝘁𝘂𝗱𝗶𝗼 𝗟𝗮 𝗦𝗲𝗻𝘀𝗮 (@lasensa.studio) on

4. Француски маникир

Барате природен, нежен, а сепак впечатлив изглед на вашите нокти? Францускиот маникир е вистинскиот избор за вас. Со изборот на овој маникир вашите нокти секогаш ќе изгледаат чисто, уредно и женствено. Некогаш едноставниот избор е најдобриот избор, а тоа важи и за оваа сезона.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝗦𝘁𝘂𝗱𝗶𝗼 𝗟𝗮 𝗦𝗲𝗻𝘀𝗮 (@lasensa.studio) on

5. Разиграни нокти

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝗦𝘁𝘂𝗱𝗶𝗼 𝗟𝗮 𝗦𝗲𝗻𝘀𝗮 (@lasensa.studio) on


Доколку сакате да внесете забава во креирањето на својот маникир и да имате уникатни нокти кои што ќе се разликуваат од сѐ што сте виделе претходно, посетете го студиото за убавина „La Sensa“. Покрај многубројните ефекти, може да се одлучите и за креативен избор претворајќи ги своите нокти во уметничко дело.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝗦𝘁𝘂𝗱𝗶𝗼 𝗟𝗮 𝗦𝗲𝗻𝘀𝗮 (@lasensa.studio) on

Студиото за убавина „La Sensa“ преку својата успешна работа воведува нови стандарди во убавината на жената, користејќи ги сите техники, апарати и услуги за нејзино разубавување. Покрај маникирот, во „La Sensa“ може да уживате во уште многу други услуги, како што се фризерските, козметичките, третманите на тело и многу други. Наскоро, следуваат и пакетите за матурантки и апсолвентки каде што ќе бидат вклучени сте услуги кои и се потребни на една девојка да заблеска токму како што заслужува.

Закажете го својот термин на 071602968 и погрижете се навреме да заблескате оваа пролет. Негуваната жена е среќна жена, а во „La Sensa“ го знаат тоа.
Коментари

коментари