Категории

Необични креации на овогодинешното издание на Мет Гала: Погледнете што носеа познатите!

Изминатава ноќ се одржа Мет Гала 2021 – еден од најпрестижните модни настани.

Овогодинешната Мет Гала ги исполни сите очекувања – модни прекршувања, скандалозно однесување, лоши избори на костими на секој чекор.

Џенифер Лопез

Ријана

Кендал Џенер

Ким Кардашијан

Во продолжение погледнете ги и останатите изгледи на познатите личности на овогодинешното издание на Мет Гала.