Категории

Необичниот тренд кај фризурите кој ги воодушеви девојките

Ова е речиси еден од главните проблеми кои многу жени не го сакаат, но затоа фризерите ни донесоа нов трик кој стана огромен хит

Веруваме дека бројни девојки имаат проблем кога ја стилизираат косата во коњско опавче или друга „собрана“ фризура, со „бебешките влакна“ . Овој нов трик кој го практикува и Џенифер Лопез ги воодушеви сите. Ако имате „бебешка“ коса тогаш треба да научите да го цените тоа, затоа што таа претставува дека имате здрава и негувата коса а тоа ќе ви го потврди секој фризер.

Фризерите го практикуваат овој трик во стилизирање на „бебешките влакна“ така што ги претвораат во прекрасни локни со помош на гел, а сето тоа изгледа стилски и ефектно.

Прегледи:
346
Објавено на:
01.01.2020