Категории

Нешта кои една изневерена жена треба ги знае за љубовницата

Да се ​​соочиме со тоа, никогаш нема добар изговор да стапите во врска со некој што е оженет. Но, тоа се случува. И на крајот на денот, жените што стануваат љубовници се наши ќерки, сестри, тетки, мајки, сопруги и соседи. Ова се жените во нашите заедници. За измамената жена сигурно не е лесно, но ниту љубовничките немале намера да станат едни.

Ви откриваме неколку главни причини зошто жената се согласува да биде „втора“ и нешта што измамените жени треба да ги знаат за љубовниците:

Љубовницата се чувствува виновна
Верувале или не, љубовницата се чувствува виновна. Ако е свесна за фактот дека нејзиниот сакан е оженет, таа поминува низ сите вообичаени емоции поврзани со вина, како што се тага и депресија, на дневна основа. Љубовницата се чувствува виновна кога нејзиниот љубовник ќе реши да помине време со неа за време на викендот, знаејќи дека жена и можеби деца го чекаат дома. Таа се чувствува виновна кога ќе слушне други луѓе како зборуваат за изневерување на брачниот другар. Таа се чувствува виновна кога гледа филмови за прељуба. Вината е траен дух што ја придружува љубовницата во текот на целата врска и пошироко. И покрај ова, многу љубовници не се целосно свесни дека нивниот љубовник е оженет.

Многу мажи се обидуваат да го сокријат фактот дека се во брак. Ако мажот можел да ја предаде сопругата за која се оженил, тогаш тој е способен да изнесе повеќе лаги, и на сопругата и на љубовниците. Ако жената не е социопат, таа се чувствува виновна за преминувањето на границата, како што би сторил секој нормален маж. Веројатно никогаш не планирала да стане љубовница Секој возрасен е одговорен за своите постапки. Нема сомнеж во тоа. За жал, понекогаш околностите и лошите одлуки можат да доведат до погрешни работи. Малку е веројатно дека на списокот на цели на која било жена ќе има забелешка дека таа има план да стапи во врска со оженет маж и затоа потенцијално ја загрози нејзината кариера, кредибилитет, пријатели или, во некои екстремни случаи, нејзиниот живот.

Некои жени кои имаат афери се исто така оженети и имаат свои семејства на кои им се заканува нивното однесување. Многу жени на крајот стануваат друга жена затоа што имаат посебно чувство за маж со кого никогаш не сакале да бидат. Можеби знаеле дека мажот е оженет, но како и да е отидоа понатаму, а подоцна завршија во љубов. Постојат жени кои немаат проблем да се дружат со оженети мажи и се чини дека многу малку жалат за тоа, но генерално гледано, тоа обично не е така. Многу пати љaубовник завлекува љубовница давајќи и ’ветувања сè додека не помине толку многу време што и станува тешко да раскине. Сопругот дури може да оди дотаму да и каже на љубовницата дека се разделил или е во процес на развод и кога тоа не е случај. Ако љубовницата е за заљубена, можеби не сака да раскине, дури и ако знае дека не е во ред.

И таа е љeубоморна
Ако жената станала љубовница и знае дека нејзиниот љубовник е оженет, тогаш сигурно се чувствува љубоморно. Таа се чувствува љубоморна секој пат кога тој ќе излезе од вратата. Тој знае дека оди дома кај друга жена. Таа знае дека нејзиниот љубовник има уште еден живот во неговиот дом од кој никогаш нема да биде дел. Ако таа нема свое семејство, животот на љубовницата е обично осамен, што е нагласено со фактот дека нејзиното срце веројатно тоне само кога ќе размисли што прави нејзиниот љубовник дома со неговата сопруга и семејството.
Таа е љубоморна што тој дели кревет со својата сопруга и никогаш нема да го открие вистинското ниво на интимност што се случува и покрај тоа што и ’го кажува за бракот. Некои љубовнички имаат дури и деца со своите венчани љубовници. Несомнено е дека љубовницата чувствува завист дека врската на нејзиниот љубовник со неговата сопруга не е толку тајна за светот, колку што е најверојатно нејзината.

Порано или подоцна сфаќа дека направила грешка
Едно нешто што многу љубовнички копнеат повеќе од што било е потврда дека нејзината врска со љубовникот е вистинска. Скришум тајно не е идеално за здрава и долга врска. А љубовницата, како и секоја друга жена, сака нејзиниот љубовник да се гордее со неа, да им кажува на своите пријатели за неа и да има желба да му каже на целиот свет колку ја сака. Таа се вљубила во погрешен маж за жал, љубовта и страста се слепи. Жената која од љубов или страст ги игнорира повторените црвени знамиња, на крајот ќе открие дека одбрала погрешна личност со која би била. Љубовницата порано или подоцна ќе дојде до тоа сознание. Таа може да избере да остане во врска долго откако ќе ја сфати својата грешка од која било од многуте можни причини, вклучувајќи негирање, страв и секако, љубов.

Свесна е дека се заљубила во погрешен маж
Тешко дека постои човек кој не се за заљубил во погрешна личност барем еднаш. Тоа им се случува на слободни жени кои излегуваат со слободни мажи. Ова се случува со жени кои се вљубуваат во оженети мажи. Тоа се случува со жена која има афера. Ова се случува и со истополови парови. Поентата е дека најверојатно љубовницата веќе знае дека направила голема грешка и останува во врската само затоа што смета дека нејзиниот љубовник сака да биде со неа. Секако, некои жени можеби не се толку емотивно приврзани за своите љубовници, но претпоставката е дека повеќето од нив се, особено во долгите врски што траат со години. Можеби тој верува дека има надеж за двајцата.

Најверојатно верува дека за нив има надеж
Можеби таа верува дека има надеж за двајцата. Колку жени паѓаат на маж и веруваат во повеќето од она што тој го зборува. Ако жената знае дека нејзиниот љубовник е оженет или дознала во одреден момент откако веќе му паднала на неговиот шарм, тогаш нема сомнение дека тој дотогаш ја опсипувал со слатки зборови и ветувања сто пати. Сосема е вообичаено мажот што изневерува да и каже на својата љубовница дека е мизерен во бракот и дека сака да се разведе. Можеби тоа е точно, но не мора, но другата работа е дали ќе излезе од бракот или не. Ако се работи за деца или ако сопругот навистина сака да биде со својата сопруга, тогаш тој нема да преземе чекори за напуштање на бракот.

Љубовницата веќе се ставила во ранлива позиција, па ако е заљубена во човекот со кој е во врска, ќе најде изговори и ќе падне во негирање. Можеби ќе требаат месеци или дури години за љубовницата да сфати дека мажот нема да ја напушти својата жена поради неа. Ако планирал, ќе го сторел тоа порано отколку подоцна. Согласувањето за афера со надеж дека мажот ќе ја напушти жената е нешто што го прават многу љубовнички, а ако минат годините влоговите во таа врска стануваат поголеми и полесно е да се согласите на лага.

Аферата станува нејзина нормална животна ситуација. Тајноста станува нејзина нормална, и во многу случаи таа ќе се однесува кон себе или ќе се однесува деструктивно за да ја ублажи вината и срамот.
Да се ​​биде љубовница не е гламурозно. Аферата може да започне како возбудлив, романтичен виор, но скоро секогаш завршува во депресивна, обесхрабрувачка ситуација. А, љубовничките се како и секоја друга жена во светот. Тие не мора да бидат оцрнети.

Прегледи:
457
Објавено на:
14.01.2021