Категории

Нешта со кои ќе го избркате мажот од себе наместо да го привлечете

Многу жени ги одбиваат мажите од себе со навики и постапки за кои мислат дека ги привлекуваат.

Не глумете недостапност
Многу пати слушаме дека мажите сакаат кога жената е мистериозна и недостижна. Многу жени сакаат мажите да „трчаат“ по нив додека не ги фатат. Секако, не треба после првиот повик на мажот вие да одлетате по него, но нема потреба ниту да ја глумите ледената кралица. Ниту една жена не смее да си дозволи да биде задоволена од првиот убав збор. Ако бевте во средно училиште, тоа ќе беше прифатливо. Сепак, на позрела возраст ова не е пожелно. Докажете му дека сакате да го запознаете подобро, разговарајте малку повеќе и дека тој ви одговара, доколку ви одговара.

Немојте да бидете достапни за секого
Каде и да излезете, без разлика дали сте на вечера или во ноќен клуб, бидете достоинствени. Ако забележите дека ве одмерува некој маж, бидете сигурни дека ве проучува каква личност сте. Дајте му до знаење дека не сте лесна девојка. Немојте да мислите дека сте од оние кои веднаш би ги легнале. Ако е нормален, зрел маж и ако ви се допаѓа, ќе заклучи дека сте девојка за врска и ќе започне разговор со вас. Нека се знае дека сте достојни и полни со самодоверба, затоа што ако се претставите во поинакво светло, ќе привлечете само мажи кои грешат и кои не се подготвени за врска.

Не размислувајте премногу за тоа како и зошто
Запознавте убав човек и тој ве покани на вечера. Пријатно ви е и убаво со него. Имате интересен разговор. Не сте сигурни дали тој е вистинскиот човек за вас, но исто така знаете дека тоа ви е многу убаво и забавно со него и дека не сте го чувствувале тоа во присуство на маж подолго време. Дали е ваков со секоја девојка? Или, тој ме смета за пријател, па затоа е отворен во врска со тоа? Дали навистина би разговарале со пријател за сите овие работи? Можеби можеше да ме погледне поинаку .. Доста е! Такви анализи не смее да има. Ова е погрешно и не правете го тоа случајно. Ако ви е пријатно со тоа, уживајте. Опуштете се! Ако чувствувате каква било врска, оставете ги вашите емоции да ве одведат понатаму.Оставете го вашето размислување и оставете го моментот.

Прегледи:
52
Објавено на:
24.01.2021