Неверојатна сличност: Овие луѓе се речиси идентични со познатите личности! (ФОТО)

Честопати среќаваме луѓе кои потсетуваат на личност која ја знаеме во својот физички изглед, но овие луѓе имаат неверојатна сличност со добропознатите славни личности. Погледнете ги следните фотографии и уверете се!

Емилија Кларк?

Или пак ова е Емилија Кларк?

Џенифер Лоренс?

Кара Делевињ?

Хари Потер?

Џулија Стајлс?

Кој од овие двајца е вистинскиот Џастин Бибер?

Анџелина Џоли, или сепак не?

Џон Сноу?

Никол Кидман?

Леонардо Ди Каприо?

Меган Фокс?

Доналд Трамп во женско издание?

Ентони Хопкинс?

Рон Висли?

Др. Хаус?

Брус Вилис?

И уште една двојничка на Анџелина Џоли?

Ејми Вајнхаус?
Коментари

[fbcomments]