Неверојатна трансформација на блогерката Ангела Ѓоргиева во пејачката Сара Јо! (ВИДЕО)

Ангела е популарна блогерка која покрај тоа што има голем број следбеници на Инстаграм, постојано воодушевува со својот стил, шминка, елеганција. Покрај тоа, таа има свој YouTube канал каде што ги објаснува своите секојдневни рутини за нега на кожата, косата како и интересните трикови при шминкањето. 

Во видеото кое ќе го погледнете подолу таа успешно успева да го пренесе изгледот на пејачката Сара Јо за време на доделувањето на „MAC Awards“. Погледнете што користеше таа при доловувањето на овој изглед и послушајте некои од нејзините совети кои може да ги примените при шминкањето.
Коментари

[fbcomments]