Неверојатно! Погледнете колку наплаќаат ѕвездите за своите инстаграм објави

Веќе е добро познато кои ѕвезди се највлијателни со своите Инстаграм објави на оваа мегапопуларна мрежа, но кога ќе прочитате колку заработуваат од своите објави ќе ви се заврти во главата. 

 


Не е никаков шок дека Селена Гомез за своите платени објави добива најголема сума кога таа има 133 милиони следбеници. За една спонзорирана објава Селена заработува околу 550 илјади долари.

? @foodgod lol

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on


Веднаш зад неа се наоѓа Ким Кардашијан (170 милиони следбеници) која своите објави ги наплаќа околу половина милион долари, а на трето место се наоѓа Кристијано Роналдо (120 милиони следбеници) со заработка околу 400 илјади долари за една објава.

33!??Thank you all for your birthday messages

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on


Исто толку заработува и најмладиот член на Кардашијан – Џенер кланот, Кајли која има 104 милиони следбеници.
Коментари

коментари