Њујоркшка модна недела: Michael Kors претстави женствена колекција за пролет/лето 2015

Спортскиот стил кој покажува доминација на моменталната модна сцена, а по кој е препознатлив Michael Kors, овој пат беше малку потиснат. Michael Kors на Њујоркшката модна недела претстави колекција која е женствена и убава, со големи и мали цветови, интересни колани и секако одлични чанти. Урбаниот и лежерен стил е сеуште присутен, но има модели кои зрачат со елеганција и женственост.

Гледајќи го шаренилото, интензивните жолти бои, светлите комбинации, со нетрпение очекуваме што побрзо да дојдат пролетните денови.

[nggallery id=172]
Коментари

коментари