Категории

Нежна и шик – Ова е омилената боја на французинките ова лето

Ова лето француските дами се инспирирани од бојата на сонцето

Лето, сонце – топлите денови и убавото време ни нудат совршена можност својата гардероба да ја опремиме со прозрачни фустани, лелеави здолништа и нежни кошули и блузи.
Со цел да добиеме инспирација која боја ќе означи ова лето, се ориентираме според француската естетика. Французинките ова лето избраа необична нијанса, тие се инспирираа од бојата на сонцето, односно, носат парчиња во нежни жолти тонови.

Жолтата боја внесува пријатна свежина во нашиот изглед и кога некои денови се облачни и дождливи.

Прегледи:
361
Објавено на:
27.07.2020