Категории

Никогаш не биле попопуларни: Дали ви се допаѓаат овие чизми кои се главен тренд денес?

Порано ни беше незамисливо да ги облечеме, но денес ги обожаваме.

Од памтивек знаеме дека модата се врти во круг, но сепак ни беше речиси несфатливо дека можеме да комбинираме бели чизми со одредена облека, а тоа да изгледа прекрасно!

Сепак, не постои Инстаграм модна страница или популарна трендсетерка што не носи овакви чизми. Белите чизми се дефинитивно еден од најпопуларните трендови оваа сезона, а подолу ви прикажуваме неколку модни инспирации.

Без разлика дали ќе се одлучите за класичен модел со блок потпетица или ќе изберете со тенки потпетици, високи чизми или до глуждови, каубојки или ваш фаворит се едноставни и удобни рамни модели, нема да погрешите. Погодни се за секоја пригода и одлично се вклопуваат со различни аутфити.

View this post on Instagram

Sad winter reality but cute for outfits

A post shared by Xenia Adonts (@xeniaadonts) on

Прегледи:
300
Објавено на:
08.02.2020