Категории

Ништо од повлекувањето од сцената: Ники Минаж се извини и го најави своето враќање на сцената со голем проект!

Пред неколку недели, Ники Минаж изјави дека заминува во пензија! Таа доби остри критики од фановите кои беа видно изненадени и разочарани, бидејќи музичката сцена нема да биде иста без контроверзната раперка.

Навикнати сме на нејзините мали скандали, одличните хитови и нејзината убавина што се издвојуваа во морето на убави жени на сцената.

 

Изјавата дека таа ја напушта музичката сцена растажи милиони фанови ширум светот, но по се изгледа дека раперката сега се предомисли. Се шпекулира дали Ники ја најави паузата во кариерата само заради медиумската помпа, конкуренцијата или започнување семејство, но вистината е дека таа сега тврди поинаку. Како може таа да исчезне сега од сцената кога нејзиниот албум со нетрпение го очекуваат да излезе, а беше најавен уште во февруари!

 

Ники им сподели на своите фанови дека ги очекува големо изненадување! Поточно, таа планира да ја објави својата колекција наречена „Fendi Prints On“. Со продажба започнува на 14-ти октомври.

Non Exclusive: ***NO MAIL ONLINE UNLESS AGREED***
Nicki Minaj has confirmed her upcoming collaboration with Fendi, releasing the Fendi Prints On capsule collection, October 14. The collection includes puffa jackets, handbags, pencil skirts, and hoodie featuring Minaj’s face, and the Megatron hitmaker, who announced her retirement from the music industry last week
——-
DISCLAIMER:
BEEM does not claim any Copyright or License in the attached material. Any downloading fees charged by BEEM are for BEEM’s services only, and do not, nor are they intented to, convey to the user any Copyright or License in the material. By publshing this material, the user expressly agrees to indemnify and to hold BEEM harmless from any claims, demands, or causes of action arising out of or connected in any way with user’s publication of the material., Image: 469916424, License: Rights-managed, Restrictions: MANDATORY CREDIT OR DOUBLE FEE WILL BE CHARGED – **Strictly no use in repeat online galleries without payment**, Model Release: no, Credit line: Instagram / BEEM / Beem / Profimedia

Изгледа дека Ники се враќа на голема врата! Фановите се презадоволни, затоа што заминувањето ќе беше голема грешка, ако можеме така да кажеме. Медиумскиот трик запали, а Ники јавно им се извини на сите фанови кои се натажија и им го објави својот следен проект.

Прегледи:
87
Објавено на:
14.10.2019