Категории

Нивното враќање никој не го очекуваше: Овие чизми се повторно апсолутен хит!

Полека, но сигурно тие стануваат омилен модел на обувки за сите дами

Сигурно ќе се израдувате на веста дека чизмите со полна пета повторно се враќаат на модната сцена. Покрај тоа што нозете изгледаат витки и подолги, тие се многу поудобни од класичните потпетици, па поради тоа многу жени ги обожаваат.

Многу трендови се вратија оваа сезона, па дојде ред и на платформите. Овој модел ќе доминира во текот на 2020 година.

Уште една добра работа во врска со овој тренд е што може да се комбинира скоро со се. Изгледаат одлично во комбинација со фармерки, но и со поелегантни фустани.

Многу дизајнери го вклучија овој удобен модел на чизми во своите колекции.

Во тренд се и плитките, а и длабоките модели.

Прегледи:
321
Објавено на:
18.12.2019