Категории

Нов тренд на Малдивите: Кревети кои лебдат над морето!

Гостите во овој хотел на Малдивите спијат на мрежи над океанот и под ѕвезденото небо за 325 фунти (околу 350 евра) за ноќ.

Хотелот Гранд Парк Кодипару на Малдивите на своите гости им нуди специјална можност, а тоа е да се одмараат или да спијат на мрежи поставени над морето и под ѕвезденото небо.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Grand Park Kodhipparu (@grandparkkodhipparu) on


Секоја од 120-те вили има “мрежест кревет“, а изнајмувањето на вила на една ноќ чини 325 фунти.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Merel van Poorten (@andathousandwords) on


Во вилите се наоѓаат и обични кревети, така што гостите не се принудени да спијат на отворено.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Helen Janneson Bense (@gypsylovinlight) on


Секоја вила има внатрешен и надворешен туш, минибар и пристап до океанот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paulo Silvio Pereira (@paulo.travels) on

Прегледи:
541
Објавено на:
12.09.2019