Категории

Нов тренд во светот на убавината – Користење на прозирна фолија за мазна кожа

(ВИДЕО) Трендовите за убавина препорачани од блогери ширум светот стануваат многу популарни, особено ако се покажат ефективни. Така, најновиот тренд за нега на лицето ја освои планетата, бидејќи вклучува завиткување во прозирна фолија, особено кога имате проблем со лушпеста кожа.

Имено, третманот вклучува прво нанесување крем или еликсир за длабока нега и хидратација, а после тоа е потребно да се варат 500 милилитри вода, а потоа да се додаде вреќа со зелен чај. Тогаш лицето се вари на пареа 10-15 минути над овој чај, на само 20 сантиметри течност, а потоа целото лице е покриено со истегната фолија и внимателно направете дупки во пределот на устата и носот за да можете дишат

Лицето треба да остане под истегната фолија околу десет минути, по што пешкирот се натопува во зелен чај, па загревајте се во микробранова печка една минута. Избришете го лицето со влажен пешкир додека не се олади пешкирот.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tutorials (@tutorialsgoalss)