Нов земјотрес од 4.1 степен во Охридско

Во 00:05 минути земјотрес со јачина од 4.1 степени според Рихтер повторно го потресе охридскиот регион.

Епицентарот е на осум километри од Ресен, на длабочина од два километри.
Коментари

коментари