Категории

Нов земјотрес во Македонија

Нов земјотрес ја стресе земјата во Македонија.

По потресот кој се случи завчера во 04 часот и 08 минути, и кој ги изпаничи скопјани со јачина од 4,2 степени по Рихтер, и по мирниот ден вчера, денеска е регистриран нов потрес во Македонија.

Потресот се случил пред неколку часа со магнитуда од 2,2 степени според Рихтер.

Потресот бил на длабочина од 15 километри.

Прегледи:
320
Објавено на:
15.05.2017