Нова поза за сликање на Инстаграм: На жените особено им се допаѓа, а еве и зошто!

Светот на социјалните мрежи секој ден носи по некој нов тренд, а ако се суди по прикажаното на Инстаграм – нов хит е позата наречена „мигрена поза“.

Thinking of far away places 💭💫💕✨🚀

A post shared by Bee Ella (@biancaellabooth) on


Имено, тоа е позата кога дланката ја држиме на глава (или со дланка ја придржуваме главата, а поентата на таквата поза е тоа што овозможува подигнување на лицето. Трендот го започнала професионална шминкерка од Лос Анџелес, а многу бргу го прифатиле многу убавици на социјалните мрежи.

Camouflaged so well with the wall the waiter kept walking past me 🙄 @hellomolly

A post shared by OLIVIA MATHERS (@olivia.mathers) on
Коментари

[fbcomments]