Категории

Новата омилена фризура на познатите – Џеј Ло и Ариана Гранде ја обожаваат

Супер кул и модерна – Оваа фризура се прави брзо и идеална за летниот период

Трендовите кај фризурите постојано се менуваат, па така многу често сме сведоци на некои заборавени трендови кои повторно се враќаат на модната сцена. Овој пат се работи за „вселенските пунџи“ односно две пунџи заврзани над ушите, по една на секоја страна.

Оваа фризура многу брзо ги освои познатите дами помеѓу кои Џеј Ло и Ариана Гранде.

Ви споделуваме видео туторијал како да ја направите оваа тренди фризура.