Новиот Nissan Sylphy ќе го задоволи сечиј апетит

Посетителите на саемот за автомобили во Шангај имаат можност од блиску да го видат новиот Nissan Sylphy, модел произведен во 2019 година.

Новиот Sylphy има модерен дизајн на екстериерот, коефициент на отпор на воздухот од само 0.26, ниско тежиште, како и простран и сосема поинаков ентериер изработен од квалитетни материјали, нови седишта и богата опрема (измеѓу останатото 8.0-инчен екран чувствителен на допир, смартфон конекција, гласовни наредби..)

Се наведува и дека новиот Syplhy има 1.6 литарски бензински мотор и Xtronic CVT трансмисија, како и систем за предупредување за фронтален судар, систем за надгледување на мртов агол, систем за предупредување за напуштање на коловозна лента..

 
Коментари

[fbcomments]