Категории

Објавени најдобрите 20 фотографии направени со дрон за 2017 година

Dronestagram ги објави најдобрите фотографии направени со дрон во 2017 година, а на нив се прикажани неверојатни места и ситуации. 

Една од нив нуди спектакуларен поглед на Њујорк, други пак пусти и егзотични плажи. Дроновите успеале да документираат и работници на оризовите полиња, животни во тропските предели, како и кит во океанот.

Фотографијата со дрон е навистина популарна последниве години, а ни нуди уникатен приказ и фотографија од поинаков агол што ни дава поинаква перцепција за луѓето и местата. Dronestagram секоја година одбира најдобри фотографии, а ова се овогодинешните, погледнете и уживајте.

 

Прегледи:
366
Објавено на:
10.01.2018