Категории

Облека со изрези – Најпопуларниот моден тренд за ова лето

Покрај фустаните и блузите, деталите од заводливите шлицови сега нашироко се гледаат на различни силуети на здолништа кои преполни со полиците на продавниците.

Слично на легендарниот фустан на Гучи на дизајнерот Том Форд, во кој Бела Хадид годинава прошета на црвениот тепих во Кан, здолништата со шлиц настрана станаа жешко на модната сцена, често украсени со метал и синџир.

Потсетувајќи на естетиката Y2K, која доминираше на модната сцена во последните сезони, многу дизајнерски брендови ги понудија своите верзии на здолништа со трендовски шлиц оваа сезона покрај продавниците на високите улички, а модните зависници од Инстаграм ги прифатија со цело срце.

Прегледи:
252
Објавено на:
05.07.2022